Áčko - Úvod sezóny 2023/2024

27.01.2024 14:49

Příprava na novou sezonu se lhoteckému áčku vůbec nepovedla. Ze čtyř soubojů vyválčilo áčko pouze jednu remízu v Jedomělicích. Také proto nikdo moc nevěřil v úspěch proti favoritovi z Velké Dobré. Hned v první minutě si ale obránce soupeře srazil do vlastní brány přihrávku Zahrádky a v dobrém výkonu pak Lhotečtí pokračovali. Na rychlé vyrovnání zareagoval přesnou hlavičkou Danylych. Gólem do šatny vyrovnal Mertlík, který dříve prošel dorostem Lhoty. Po změně stran byl favorit aktivnější, jenže nepohlídal Kudelu, jenž rozhodl o nečekaném tříbodovém zisku. Také ve druhém domácím zápase Lhota vedla - po penaltě Zíky. Jenže pak byli hosté lepší. Vyrovnali v 53. minutě a rozhodující úder zasadili až v nastavení zápasu. Stejně jako v minulé sezoně se i letos áčko trápí na hřištích soupeřů. Na Slavoji mohli jít do vedení, ale pak předvedli bezkrevný výkon. Poločasová jednogólová ztráta byla ještě milosrdná. Po změně stran domácí dominovali, Lhota korigovala skóre až v úplném závěru. Velmi divoký průběh přinesl souboj proti celku FK Hředle. Všichni se divili, jak mizerně bránili hosté v úvodu. Po dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 3:0. Následně Lhotečtí přestali hrát a umožnili tvrdě hrajícímu soupeři srovnat. Nejspíš klíčový zásah přineslo nastavení první půle, kdy utekl Čurda a suverénně zavěsil. Ve druhé půli se hosté soustředili víc na protesty a ještě třikrát inkasovali. S oslabenou sestavou jelo áčko i na druhý výjezd do Švermova a podobně jako na Slavoji nedopadlo dobře. V první půli ukázali domácí výbornou efektivitu, když proměnili obě své šance. Po obrátce pak už Švermov žádné komplikace nepřipustil. V posledním zářijovém utkání hostila Lhota dosud suverénní Dobrovíz. První půli přestáli domácí bez úhony jen se štěstím. Sami hrozili pouze z ojedinělých protiútoků. Ani ve druhém dějství se obraz hry nezměnil. Po hodině hry přetlačil Chvojka hostujícího stopera a prostřelil gólmana. Pak Lhota hájila vedení s vypětím všech sil. Hosté se divili, co všechno dokázali nevyužít. Hvězdou zápasu se stal gólman Pejša.

Po šesti odehraných kolech má áčko na kontě devět bodů. Momentálně se Lhota drží na osmém místě tabulky. Je jasné, že tým bude nadále bojovat spíše o udržení v soutěži, ze které letos sestoupí nejspíš pět týmů.

SK Lhota – FC Čechie Velká Dobrá 3:2 (2:2) Branky Lhoty: Zahrádka, Danylych, Kudela

SK Lhota – Sokol Vraný 1:2 (1:0) Branka Lhoty: Zíka

FK Slavoj Kladno – SK Lhota 4:1 (1:0) Branka Lhoty: Čurda

SK Lhota – FK Hředle 7:3 (4:3) Branky Lhoty: Chvojka 2x, Jedlička 2x, Danylych 2x, Čurda

TJ Baník Švermov – SK Lhota 4:0 (2:0)

SK Lhota – TJ Sokol Dobrovíz 1:0 (1:0) Branka Lhoty: Chvojka